^
Informacje kontaktowe
Telefon: (13) 43-417-76
e-mail:soswbrz@interia.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie

"Miłość jest największą potęgą człowieka" bł. ks. Bronisław Markiewicz

 • 1 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  SOSW jest placówką obejmującą opieką edukacyjną, wychowawczą i przygotowaniem do życia zawodowego i społecznego kolejne roczniki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej zamieszkałej na terenie powiatu brzozowskiego. Ośrodek obejmuje kształceniem, wychowaniem i rewalidacją uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym, znacznym oraz głębokim.
  Więcej...
 • 2 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Ośrodek posiada dobrze wyposażone klasopracownie, gabinety pracy indywidualnej i grupowej, pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, bibliotekę, Salę Doświadczania Świata, salę logopedyczną, siłownię, salę do hydromasażu, bawialnię, pracownię gospodarstwa domowego dla dziewcząt i pracownię techniczną dla chłopców
  Więcej...
 • 3 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Placówka zatrudnia kadrę pedagogiczną, posiadającą pełne przygotowanie do pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Cały proces rewalidacyjny każdego ucznia wspierają ponadto pedagog, logopeda i psycholog.
  Więcej...
 • 4 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  W Ośrodku funkcjonuje: Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, Szkoła Podstawowa, Szkoła Ponadgimnazjalna Przysposabiająca do Pracy, Internat,
  Więcej...
 • 5 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Internat funkcjonujący przy Ośrodku ma do dyspozycji sypialnie, świetlice do zajęć grupowych, jadalnię, gabinet higieny szkolnej, dużą świetlicę oraz pomieszczenia sanitarne.
  Więcej...

Liczba odwiedzin

Dzisiaj 189

Wczoraj 334

W tygodniu 809

W miesiącu 1629

Wszystkich 87443

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Na stronie ....

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

POCZTA E-MAIL

„Kocham moją ojczyznę, bo jestem Polakiem.

Kocham Orła Białego, bo jest Polski znakiem

Kocham barwy ojczyste: te biało- czerwone.

Kocham góry i niziny. Każdą Polski stronę.”

                                           I. Fabiszewska „Moja Ojczyzna”

Miesiąc maj dostarcza nam- całej społeczności szkolnej możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych czy rozbudzania tożsamości narodowej. W piątek 29 kwietnia uczniowie naszego Ośrodka ze wszystkich grup wiekowych uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka święta, święta które są zarazem bardzo ważne w historii Polski i przypadają na 1, 2 i 3 maja.

1 maja – obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pracy. Rodowód tego święta sięga XIX wieku. W Polsce dzień 1 maja został ustanowiony Świętem Pracy i dniem wolnym od pracy w 1950 roku. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dnia 20.11.2004 roku o godle, barwach i hymnie narodowym. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. 3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 roku. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ( po amerykańskiej) konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Sejmem Czteroletnim. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja uważa się za jedno z najważniejszych i przełomowych wydarzeń w historii państwa Polskiego. Mimo późniejszych rozbiorów, dokument ten pomagał kolejnym pokoleniom podtrzymać dążenia do niepodległości.

Majowe święta - dni, o których należy pamiętać, zawsze w naszym Ośrodku obchodzimy w szczególny sposób. Dzięki zróżnicowanym metodom pracy: słownym, oglądowym czy praktycznego działania, pracując indywidualnie i w grupach, uczniowie mieli okazję kształtować swoje postawy patriotyczne, uczyć się szacunku do Polski. Nauczyciele wykorzystując zróżnicowane środki dydaktyczne (m. in. prezentację w programie Genially, programy multimedialne, mapę internetową, kalendarze, przygotowane zadania tematyczne w formie: quizów, dobieranek, rebusów, krzyżówek, wykreślanek), rozwijali wśród uczniów poczucie tożsamości narodowej. Bardzo ciekawą i aktywizującą formą pracy było dla wszystkich uczniów przygotowanie gazetek klasowych, na których znalazły się prace związane tematyczne ze zbliżającymi się świętami:  kotyliony, kwiaty i flagi. Ważnym akcentem w tym dniu było wspólne odśpiewanie Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”.

Należy podkreślić, iż cała nasza społeczność szkolna poprzez poprzez zróżnicowane aktywne działania, odśpiewanie Hymnu Polski, przeczytaniu i wyrecytowaniu patriotycznych wierszy, poprzez zaśpiewanie pieśni patriotycznych, odczuła podniosłą atmosferę i powagę tych pięknych majowych świąt…

Anna Sabat

    

COPYRIGT BY Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie FREE JOOMLA TEMPLATES
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie
im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
36-200 Brzozów, ul. Tysiąclecia 27
tel./fax (13) 43-417-76
e-mail: soswbrz@interia.pl