^
Informacje kontaktowe
Telefon: (13) 43-417-76
e-mail:soswbrz@interia.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie

"Miłość jest największą potęgą człowieka" bł. ks. Bronisław Markiewicz

 • 1 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  SOSW jest placówką obejmującą opieką edukacyjną, wychowawczą i przygotowaniem do życia zawodowego i społecznego kolejne roczniki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej zamieszkałej na terenie powiatu brzozowskiego. Ośrodek obejmuje kształceniem, wychowaniem i rewalidacją uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym, znacznym oraz głębokim.
  Więcej...
 • 2 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Ośrodek posiada dobrze wyposażone klasopracownie, gabinety pracy indywidualnej i grupowej, pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, bibliotekę, Salę Doświadczania Świata, salę logopedyczną, siłownię, salę do hydromasażu, bawialnię, pracownię gospodarstwa domowego dla dziewcząt i pracownię techniczną dla chłopców
  Więcej...
 • 3 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Placówka zatrudnia kadrę pedagogiczną, posiadającą pełne przygotowanie do pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Cały proces rewalidacyjny każdego ucznia wspierają ponadto pedagog, logopeda i psycholog.
  Więcej...
 • 4 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  W Ośrodku funkcjonuje: Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, Szkoła Podstawowa, Szkoła Ponadgimnazjalna Przysposabiająca do Pracy, Internat,
  Więcej...
 • 5 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Internat funkcjonujący przy Ośrodku ma do dyspozycji sypialnie, świetlice do zajęć grupowych, jadalnię, gabinet higieny szkolnej, dużą świetlicę oraz pomieszczenia sanitarne.
  Więcej...

Liczba odwiedzin

Dzisiaj 173

Wczoraj 334

W tygodniu 793

W miesiącu 1613

Wszystkich 87427

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Na stronie ....

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

POCZTA E-MAIL

12 maja 2022 roku uczniowie klasy II – III H oraz I – III C  SPdP w ramach zajęć  z ogrodnictwa  uczestniczyli w lekcji plenerowej w gospodarstwie państwa Ekiertów w Haczowie, którzy od ponad 30 lat zajmują się uprawą warzyw. Opiekunami wyjazdu była pani Magdalena Jankowska – Kikta oraz pan Ryszard Bocoń.  Nasi podopieczni mogli na własnej skórze przekonać się na  czym polega ciężka, ale jakże owocna praca ogrodnika. Poznali niezbędne maszyny  i urządzenia do uprawy warzyw: tradycyjne, które są znane od pokoleń oraz te nowoczesne. Na niektóre z nich mogli usiąść i zobaczyć jak się z nich korzysta oraz w jaki sposób ułatwiają pracę. Ciekawym i zarazem zabawnym doświadczeniem była próba samodzielnego prowadzenia  urządzenia do wysiewu nasion, np. buraka. Uczniowie  Oglądali i rozpoznawali sadzonki  oraz rozsady, a także nasiona do wysiewu. Zobaczyli jak wygląda uprawa warzyw w szklarni oraz na polu. Mieli także okazję do tego, aby samodzielnie wysadzić sadzonki pomidorów, dyni, ogórków i papryki. Bardzo im się to spodobało  i przyniosło mnóstwo frajdy i radości, co można zobaczyć na zdjęciach. Zobaczyli także miejsce do przechowywania zebranych warzyw jesienią. Państwo Ekiert dołożyli wszelkich starań aby uatrakcyjnić naszym uczniom ich pobyt  w gospodarstwie i w jak najlepszy sposób pokazać na czym polega ich praca. Właściciel – pan Wojciech w dokładny i zrozumiały dla nich sposób przedstawił cały proces uprawy poszczególnych warzyw.  Właścicielom gospodarstwa serdecznie dziękujemy za ciepłe i miłe  przyjęcie, a uczniom za wzorowe zachowanie i aktywne uczestnictwo.

  

 

COPYRIGT BY Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie FREE JOOMLA TEMPLATES
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie
im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
36-200 Brzozów, ul. Tysiąclecia 27
tel./fax (13) 43-417-76
e-mail: soswbrz@interia.pl