^
Informacje kontaktowe
Telefon: (13) 43-417-76
e-mail:soswbrz@interia.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie

"Miłość jest największą potęgą człowieka" bł. ks. Bronisław Markiewicz

 • 1 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  SOSW jest placówką obejmującą opieką edukacyjną, wychowawczą i przygotowaniem do życia zawodowego i społecznego kolejne roczniki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej zamieszkałej na terenie powiatu brzozowskiego. Ośrodek obejmuje kształceniem, wychowaniem i rewalidacją uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz głębokim.
  Więcej...
 • 2 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Ośrodek posiada dobrze wyposażone klasopracownie, gabinety pracy indywidualnej i grupowej, pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, bibliotekę, Salę Doświadczania Świata, salę rehabilitacyjną, salę logopedyczną, siłownię, salę do hydromasażu, bawialnię, pracownię gospodarstwa domowego dla dziewcząt i pracownię techniczną dla chłopców
  Więcej...
 • 3 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Placówka zatrudnia kadrę pedagogiczną, posiadającą pełne przygotowanie do pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Cały proces rewalidacyjny każdego ucznia wspierają ponadto pedagog, logopeda i psycholog.
  Więcej...
 • 4 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  W Ośrodku funkcjonuje: Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Ponadgimnazjalna Przysposabiająca do Pracy, Internat,
  Więcej...
 • 5 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Internat funkcjonujący przy Ośrodku ma do dyspozycji sypialnie, świetlice do zajęć grupowych, jadalnię, gabinet higieny szkolnej, dużą świetlicę oraz pomieszczenia sanitarne.
  Więcej...

Liczba odwiedzin

Dzisiaj 69

Wczoraj 69

W tygodniu 413

W miesiącu 1802

Wszystkich 33086

Na stronie ....

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

Wycieczka do Krynicy Górskiej trwała dwa dni. Chodziliśmy po górach. Wszędzie było dużo liści. W pierwszy dzień byliśmy na Górze Parkowej. Na trasie szlaku był staw. Było tam dużo kaczek i para łabędzi. Gdy wyszliśmy na szczyt  góry, mogliśmy podziwiać piękne widoki. Były tam też Rajskie Ślizgawki. Gdyby były w domu, to pozjeżdżałabym, tam jednak nie odważyłam się. Patrzyłam jak inne dzieci zjeżdżają i się śmieją. Spacerowaliśmy też po deptaku w Krynicy i jedliśmy lody. Byliśmy w Domu Zdrojowym i obejrzeliśmy ogromne palmy w Oranżerii. Po południu mieliśmy ognisko i piekliśmy kiełbasy. Wieczorem byliśmy na spacerze i podziwialiśmy multimedialną fontannę. Było trochę zimno. Nocowaliśmy w dużym hotelu „Apart-dom”. Fajnie się spało w pokoju z panią Moniką :)

W drugi dzień wyjechaliśmy kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką.  Bardzo bałam się wsiąść do kabiny, ale panie mi pomogły a potem mocno trzymały i udało mi się wyjechać na górę. Ze szczytu Jaworzyny były jeszcze piękniejsze widoki. Wiał wiatr i świeciło słońce. Schodziliśmy z góry i było bardzo stromo. Trzeba było napinać mięśnie, które bola do dziś. Na obiad była zupa pomidorowa z kluskami a na drugie danie kotlet drobiowy, ziemniaki i surówka. Gdyby to był obiad w domu, to zjadłabym, tam jednak nie odważyłam się. Inne dzieci zjadły cały obiad. Do Brzozowa wróciliśmy, gdy było już ciemno.

            Ciekawe kiedy będzie kolejna wycieczka…......

                                                                                                                      Kinga Goleń

Wycieczka do Krynicy Zdrój odbyła się w dniach 13-14.X.2018. Wzięło w niej udział 30 wychowanków SOSW Brzozów, rodziców i opiekunów. Wyjazd odbył się dzięki  staraniom Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wśród Przyjaciół” w Brzozowie oraz wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Brzozowie. Impreza została zorganizowana w ramach zadania publicznego w zakresie zdrowia. Wycieczka miała charakter rekreacyjno - zdrowotny  służący promocji zdrowia. Z pozyskanych środków opłacono transport, bilety na kolej górską oraz wyżywienie.

 

COPYRIGT BY Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie FREE JOOMLA TEMPLATES
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie
im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
36-200 Brzozów, ul. Tysiąclecia 27
tel./fax (13) 43-417-76
e-mail: soswbrz@interia.pl