Zajęcia relaksacyjne

Zajęcia relaksacyjne

W naszym ośrodku 23 i 30 kwietnia odbył się pierwszy cykl   zajęć z zakresu uważności (mindfulness) oraz technik relaksacyjnych.  Zajęcia przeprowadzone zostały przez panią Elżbietę Lasek i będą kontynuowane w sposób sukcesywny do końca  roku szkolnego. Program zajęć został dostosowany do potrzeb uczniów i ma na celu wspieranie ich koncentracji, uwagi, wyciszenia oraz  rozwoju emocjonalnego i poznawczego. Podczas zajęć uczestnicy poznają proste i zarazem skuteczne techniki uważności („uważne oddychanie”), ćwiczenia koncentracji, które pomagają skupić się na chwili obecnej. Wprowadzane są również techniki relaksacyjne wspierające wycieszenie organizmu i redukcję napięcia. Regularne uczestnictwo w zajęciach sprzyja poprawie koncentracji i uwagi, rozwijaniu umiejętności samoregulacji, redukcji nadmiernej aktywności i napięcia oraz budowaniu poczucia spokoju i bezpieczeństwa. Zajęcia mają formę przyjaznych i angażujących ćwiczeń, dostosowanych do wieku i możliwości uczestników. Dziękujemy za aktywny udział w pierwszych zajęciach i zapraszamy do udziału w kolejnych.

Zespół Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej