^
Informacje kontaktowe
Telefon: (13) 43-417-76
e-mail:soswbrz@interia.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie

"Miłość jest największą potęgą człowieka" bł. ks. Bronisław Markiewicz

 • 1 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  SOSW jest placówką obejmującą opieką edukacyjną, wychowawczą i przygotowaniem do życia zawodowego i społecznego kolejne roczniki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej zamieszkałej na terenie powiatu brzozowskiego. Ośrodek obejmuje kształceniem, wychowaniem i rewalidacją uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz głębokim.
  Więcej...
 • 2 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Ośrodek posiada dobrze wyposażone klasopracownie, gabinety pracy indywidualnej i grupowej, pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, bibliotekę, Salę Doświadczania Świata, salę rehabilitacyjną, salę logopedyczną, siłownię, salę do hydromasażu, bawialnię, pracownię gospodarstwa domowego dla dziewcząt i pracownię techniczną dla chłopców
  Więcej...
 • 3 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Placówka zatrudnia kadrę pedagogiczną, posiadającą pełne przygotowanie do pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Cały proces rewalidacyjny każdego ucznia wspierają ponadto pedagog, logopeda i psycholog.
  Więcej...
 • 4 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  W Ośrodku funkcjonuje: Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Ponadgimnazjalna Przysposabiająca do Pracy, Internat,
  Więcej...
 • 5 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Internat funkcjonujący przy Ośrodku ma do dyspozycji sypialnie, świetlice do zajęć grupowych, jadalnię, gabinet higieny szkolnej, dużą świetlicę oraz pomieszczenia sanitarne.
  Więcej...

Liczba odwiedzin

Dzisiaj 5

Wczoraj 61

W tygodniu 66

W miesiącu 817

Wszystkich 55388

Na stronie ....

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

POCZTA E-MAIL

Internat działający przy SOSW w Brzozowie zapewnia miejsce stałego pobytu dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, realizujących obowiązek szkolny w klasach Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Spełnia on rolę środowiska wychowawczego i przejmuje obowiązki domu rodzinnego na czas pobytu wychowanków w Ośrodku. Dzięki wewnętrznej organizacji i zapleczu materialnemu Internat zapewnia podopiecznym warunki dla ich właściwego, wszechstronnego rozwoju psychofizycznego, przygotowując tym samym do życia w społeczeństwie.

Internat ma do dyspozycji dobrze wyposażone sypialnie, świetlice do zajęć grupowych, jadalnię, gabinet higieny szkolnej, dużą świetlicę oraz pomieszczenia sanitarne. Życie codzienne opiera się tu na zdobywaniu samodzielności, umiejętności racjonalnego spędzania czasu wolnego, a także rozwijaniu zainteresowań.

Wychowankowie mają swój Samorząd, wdrażani są do współpracy na wielu polach. Istnieje szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych, obejmująca koła zainteresowań (turystyczno - prozdrowotne, sportowe, teatralno – taneczne, komputerowo – dziennikarskie, plastyczno – manualne, czytelnicze, kulinarne, logopedyczne). W ich realizacji korzysta się m.in. ze szkolnego zaplecza dydaktycznego. Organizowane są liczne imprezy wewnętrzne, konkursy, wycieczki. Internat zapewnia odpowiednie warunki do nauki codziennej, odrabiania zadań szkolnych. W ramach profilaktyki wychowawczej podopieczni obejmowani są programami mającymi na celu stymulację rozwoju i wzbogacanie ich osobowości.

Pracując pod kierunkiem nauczycieli – wychowawców, wychowankowie internatu prezentują swoje umiejętności i zdolności w zewnętrznych konkursach, przeglądach i festiwalach artystycznych różnych szczebli, odnosząc w nich znaczące sukcesy.

Internat realizuje wieloaspektową współpracę ze szkołą, a także rodzinami wychowanków.

 

 

   


 

Rok szkolny 2016/2017

W naszej przygodzie z fotografią ciągle szukamy nowych wyzwań, interesujących tematów. Tym razem zainspirował nas konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce, zatytułowany "Uroki naszej okolicy"; konkurs ogólnopolski pod patronatem miesięcznika "Poznaj swój kraj".

Wymagana kategoria wiekowa konkursu pozwoliła tym razem wykazać się Kindze Stodolak. Wzięłyśmy więc aparaty i wyruszyłyśmy na fotograficzne "łowy". Nie musiałyśmy szukać daleko, bo najpiękniejsze jest przecież to, co najbliższe, co nas otacza... wystarczy przyjrzeć się odrobinę uważniej... i uchwycić to w kadrze...

Tak powstał album "Okno z widokiem na Brzozów". Kilka słów o historii naszego miasta, ciekawa forma graficzna i... album popłynął pocztą do organizatorów konkursu. A chwilę potem... zaproszenie na rozdanie nagród! III miejsce, to duży sukces!

Dnia 10 maja pojechaliśmy całą grupą do Wieliczki. Uroczystość rozdania nagród odbyła się w pięknej auli nowoczesnego Kampusu Wielickiego. Obejrzeliśmy tu magiczny występ iluzjonistów i wyjątkowy, wzruszający pokaz gry na dzwonkach w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Wieliczce.

Potem komunikacją MPK dojechaliśmy (co było niemałą atrakcją) do Zamku Żupnego - zabytku wpisanego na listę UNESCO. A tu... zbroje rycerskie, obrazy i portrety, zabytkowe solniczki... i stare, klimatyczne mury podziemii zamku, w których własnoręcznie odciskaliśmy pieczęcie z masy solnej.

Mile będziemy wspominać to wydarzenie. Było to niezwykłe integracyjne spotkanie dzieci i młodzieży z całej Polski - poznaliśmy m.in. kolegów z nadmorskiego Szczecinka i podgórskiego Poronina. Nawiązały się nowe, ciekawe znajomości...

Warto rozwijać swoje pasje, podejmować działania, szukać inspiracji... Zwykle prowadzi nas to do ciekawych zdarzeń i nowych, wartościowych doświadczeń...


WIECZORNE  MIKOŁAJKOWANIE' 2016

"Mikołajki"

W kapeluszu ze wstążkami

biegnie Zima ulicami.

W srebrnych dłoniach ma koszyczek,

a w koszyku mnóstwo życzeń.

-  Dokąd biegniesz, Zimo biała?

-  Do każdego Mikołaja!

Do tych zwykłych i tych świętych -

wszystkim dzisiaj dam prezenty.

-  A jakie?

-  Lukrowaną laseczkę, czapkę ze szklanym dzwoneczkiem,

jeden lodowy kwiatek, brodę z cukrowej waty...

-  I co jeszcze?

-  Pomponik niebieski,

kota, co cicho mruczy, trzy oswojone bajki...

Dla wszystkich Mikołajów - Mikołajki!

                                                                                (Dorota Gellner)

COPYRIGT BY Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie FREE JOOMLA TEMPLATES
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie
im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
36-200 Brzozów, ul. Tysiąclecia 27
tel./fax (13) 43-417-76
e-mail: soswbrz@interia.pl