^
Informacje kontaktowe
Telefon: (13) 43-417-76
e-mail:soswbrz@interia.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie

"Miłość jest największą potęgą człowieka" bł. ks. Bronisław Markiewicz

 • 1 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  SOSW jest placówką obejmującą opieką edukacyjną, wychowawczą i przygotowaniem do życia zawodowego i społecznego kolejne roczniki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej zamieszkałej na terenie powiatu brzozowskiego. Ośrodek obejmuje kształceniem, wychowaniem i rewalidacją uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz głębokim.
  Więcej...
 • 2 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Ośrodek posiada dobrze wyposażone klasopracownie, gabinety pracy indywidualnej i grupowej, pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, bibliotekę, Salę Doświadczania Świata, salę rehabilitacyjną, salę logopedyczną, siłownię, salę do hydromasażu, bawialnię, pracownię gospodarstwa domowego dla dziewcząt i pracownię techniczną dla chłopców
  Więcej...
 • 3 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Placówka zatrudnia kadrę pedagogiczną, posiadającą pełne przygotowanie do pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Cały proces rewalidacyjny każdego ucznia wspierają ponadto pedagog, logopeda i psycholog.
  Więcej...
 • 4 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  W Ośrodku funkcjonuje: Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Ponadgimnazjalna Przysposabiająca do Pracy, Internat,
  Więcej...
 • 5 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Internat funkcjonujący przy Ośrodku ma do dyspozycji sypialnie, świetlice do zajęć grupowych, jadalnię, gabinet higieny szkolnej, dużą świetlicę oraz pomieszczenia sanitarne.
  Więcej...

Liczba odwiedzin

Dzisiaj 0

Wczoraj 71

W tygodniu 415

W miesiącu 1804

Wszystkich 33088

Na stronie ....

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

21 czerwca, na zakończenie roku szkolnego, kolejny raz gościliśmy w gospodarstwie jeździeckim „Boska Dolina” w Dylągówce. To, z cyklu czterech, drugi wyjazd zorganizowany w ramach projektu „Sobota w siodle”. Przedsięwzięcie realizowane w ramach operacji pn: Zwiększenie atrakcyjności oferty spędzania czasu wolnego na obszarze LGD „Ziemia Brzozowska” poprzez organizację wydarzeń aktywizujących społeczność lokalną. Przeznaczone było dla niepełnosprawnych dzieci, młodzieży i osób dorosłych, ich rodzin, bliskich i opiekunów z terenu powiatu brzozowskiego. Działanie w całości współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Tak jak poprzednio, podczas zajęć miała miejsce  jazda konna z oprowadzaniem,  zajęcia edukacyjne oraz rekreacyjne wspinanie się po ściance wspinaczkowej. Ta forma rekreacji, choć tak mało popularna i budząca wiele lęków, zyskała wielu ochotników zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Okazało się, że dostarcza dużo adrenaliny a jednocześnie wyzwala mnóstwo dobrej energii.  Podczas drugiego wyjazdu miała miejsce także dodatkowa atrakcja. Wszyscy uczestnicy mogli uczestniczyć w pięknej tradycji związanej z Nocą Świętojańską. Korzystając z dostępności do łąk, odbyło się zbieranie kolorowych  kwiatów, wicie wianków i wraz ze świętojańskim ogniem puszczanie plecionek na wodę. Ten staropolski zwyczaj, choć zapomniany, wzbudził wiele pozytywnych emocji.

Projekt opracowany został przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wśród Przyjaciół” w Brzozowie.

 

COPYRIGT BY Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie FREE JOOMLA TEMPLATES
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie
im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
36-200 Brzozów, ul. Tysiąclecia 27
tel./fax (13) 43-417-76
e-mail: soswbrz@interia.pl