^
Informacje kontaktowe
Telefon: (13) 43-417-76
e-mail:soswbrz@interia.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie

"Miłość jest największą potęgą człowieka" bł. ks. Bronisław Markiewicz

 • 1 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  SOSW jest placówką obejmującą opieką edukacyjną, wychowawczą i przygotowaniem do życia zawodowego i społecznego kolejne roczniki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej zamieszkałej na terenie powiatu brzozowskiego. Ośrodek obejmuje kształceniem, wychowaniem i rewalidacją uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz głębokim.
  Więcej...
 • 2 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Ośrodek posiada dobrze wyposażone klasopracownie, gabinety pracy indywidualnej i grupowej, pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, bibliotekę, Salę Doświadczania Świata, salę rehabilitacyjną, salę logopedyczną, siłownię, salę do hydromasażu, bawialnię, pracownię gospodarstwa domowego dla dziewcząt i pracownię techniczną dla chłopców
  Więcej...
 • 3 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Placówka zatrudnia kadrę pedagogiczną, posiadającą pełne przygotowanie do pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Cały proces rewalidacyjny każdego ucznia wspierają ponadto pedagog, logopeda i psycholog.
  Więcej...
 • 4 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  W Ośrodku funkcjonuje: Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Ponadgimnazjalna Przysposabiająca do Pracy, Internat,
  Więcej...
 • 5 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Internat funkcjonujący przy Ośrodku ma do dyspozycji sypialnie, świetlice do zajęć grupowych, jadalnię, gabinet higieny szkolnej, dużą świetlicę oraz pomieszczenia sanitarne.
  Więcej...

Liczba odwiedzin

Dzisiaj 0

Wczoraj 71

W tygodniu 415

W miesiącu 1804

Wszystkich 33088

Na stronie ....

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Wysowa - Zdrój i Krynica - Zdrój to miejscowości w Beskidzie Niskim od stuleci słynące z uzdrowiskowego podgórskiego mikroklimatu, czystego powietrza oraz wód o właściwościach leczniczych. Mając na uwadze  zdrowotne walory tych miejsc, zaplanowano dwie dwudniowe wycieczki połączone z wędrówkami po tamtejszych szlakach i ścieżkach oraz degustacje wód mineralnych.

 Wycieczka do Wysowej Zdrój odbyła się w dniach 30.06 - 01.07.2018. Wzięło w niej udział 30 wychowanków SOSW Brzozów, rodziców i opiekunów. Podczas pierwszej wyprawy zwiedziliśmy zaporę wodną w Klimkówce, cerkwie w Uściu Gorlickim oraz Kwiatoniu. Odbyliśmy spacery po Wysowskim Parku Zdrojowym oraz popróbowaliśmy smakowych wód mineralnych. Piesze wędrówki zmęczyły ale dla wędrowca to przyjemne zmęczenie, które mamy nadzieje pozytywnie uzależni naszych młodych piechurów. Wieczór spędziliśmy w biwakowej atmosferze przy ognisku, gitarze i piosence. Choć pogoda nas nie rozpieszczała a szlaków trzeba było szukać razem z Google, to wycieczka przyniosła dużo radości.

Wyjazd odbył się dzięki  staraniom Stowarzyszenia pomocy osobom niepełnosprawnym „Wśród przyjaciół” w Brzozowie oraz wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Brzozowie. Impreza została zorganizowana w ramach zadania publicznego w zakresie zdrowia. Wycieczka miała charakter rekreacyjno - zdrowotny  służący promocji zdrowia. Z pozyskanych środków zakupiono 20 śpiworów, opłacono transport oraz wyżywienie.

Przed nami jeszcze jedna wyprawa - Krynica Górska. A tam już nieco wyższe wymagania dla wędrowców - Góra Parkowa i Jaworzyna Krynicka. Wszyscy zainteresowani niech pracują nad kondycją i.. zapraszamy na jesień ........

🙂

 

 

COPYRIGT BY Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie FREE JOOMLA TEMPLATES
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie
im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
36-200 Brzozów, ul. Tysiąclecia 27
tel./fax (13) 43-417-76
e-mail: soswbrz@interia.pl