^
Informacje kontaktowe
Telefon: (13) 43-417-76
e-mail:soswbrz@interia.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie

"Miłość jest największą potęgą człowieka" bł. ks. Bronisław Markiewicz

 • 1 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  SOSW jest placówką obejmującą opieką edukacyjną, wychowawczą i przygotowaniem do życia zawodowego i społecznego kolejne roczniki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej zamieszkałej na terenie powiatu brzozowskiego. Ośrodek obejmuje kształceniem, wychowaniem i rewalidacją uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz głębokim.
  Więcej...
 • 2 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Ośrodek posiada dobrze wyposażone klasopracownie, gabinety pracy indywidualnej i grupowej, pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, bibliotekę, Salę Doświadczania Świata, salę rehabilitacyjną, salę logopedyczną, siłownię, salę do hydromasażu, bawialnię, pracownię gospodarstwa domowego dla dziewcząt i pracownię techniczną dla chłopców
  Więcej...
 • 3 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Placówka zatrudnia kadrę pedagogiczną, posiadającą pełne przygotowanie do pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Cały proces rewalidacyjny każdego ucznia wspierają ponadto pedagog, logopeda i psycholog.
  Więcej...
 • 4 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  W Ośrodku funkcjonuje: Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Ponadgimnazjalna Przysposabiająca do Pracy, Internat,
  Więcej...
 • 5 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Internat funkcjonujący przy Ośrodku ma do dyspozycji sypialnie, świetlice do zajęć grupowych, jadalnię, gabinet higieny szkolnej, dużą świetlicę oraz pomieszczenia sanitarne.
  Więcej...

Liczba odwiedzin

Dzisiaj 0

Wczoraj 71

W tygodniu 415

W miesiącu 1804

Wszystkich 33088

Na stronie ....

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

To już kolejny raz, gdy dzięki dofinansowaniu i wsparciu organizacyjnemu Starostwa Powiatowego w Brzozowie oraz staraniom Stowarzyszenia „Wśród Przyjaciół”, mogliśmy wziąć udział w ciekawym przedsięwzięciu. Tym razem projekt obejmował działanie z zakresu kultury. Wyjazd do Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła w Uhercach Mineralnych przewidywał  zwiedzanie interaktywnego muzeum ginących zawodów połączone z warsztatami.  Szkoła Rzemiosł to miejsce, gdzie nowoczesne środki wystawiennicze wspomagają  proces poznania dawnych rzemiosł.  Nowoczesna sala audiowizualna, czy aplikacje w poszczególnych klasach, sprawiają że można poczuć się przeniesionym w czasie i dowiedzieć się poprzez prezentację o dawnych rzemiosłach występujących w Bieszczadach, wysłać elektroniczną pocztówkę z pozdrowieniami do najbliższych, czy znaleźć się w beczce śmiechu. 

Wycieczka do tego niezwykłego miejsca  odbyła się w sobotę 17 listopada i uczestniczyło w niej 25 dzieci  i 10 opiekunów.   Dzieci, prócz różnorodnych doświadczeń audiowizualnych, mogły własnoręcznie utoczyć gliniany garnek na kole garncarskim, w starodawnych szkolnych ławach próbowały  pisma według zasad przedwojennej kaligrafii z wykorzystaniem pióra i atramentu, a w  wiejskim piecu piekły samodzielnie przygotowane tradycyjne proziaki.

Niewątpliwie wiedza i umiejętności  zdobyte w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosł „nie pójdą w las”. Te  niecodzienne i niezwykłe lekcje na pewno pozostaną niezapomniane.

 

COPYRIGT BY Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie FREE JOOMLA TEMPLATES
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie
im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
36-200 Brzozów, ul. Tysiąclecia 27
tel./fax (13) 43-417-76
e-mail: soswbrz@interia.pl