^
Informacje kontaktowe
Telefon: (13) 43-417-76
e-mail:soswbrz@interia.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie

"Miłość jest największą potęgą człowieka" bł. ks. Bronisław Markiewicz

 • 1 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  SOSW jest placówką obejmującą opieką edukacyjną, wychowawczą i przygotowaniem do życia zawodowego i społecznego kolejne roczniki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej zamieszkałej na terenie powiatu brzozowskiego. Ośrodek obejmuje kształceniem, wychowaniem i rewalidacją uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym, znacznym oraz głębokim.
  Więcej...
 • 2 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Ośrodek posiada dobrze wyposażone klasopracownie, gabinety pracy indywidualnej i grupowej, pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, bibliotekę, Salę Doświadczania Świata, salę logopedyczną, siłownię, salę do hydromasażu, bawialnię, pracownię gospodarstwa domowego dla dziewcząt i pracownię techniczną dla chłopców
  Więcej...
 • 3 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Placówka zatrudnia kadrę pedagogiczną, posiadającą pełne przygotowanie do pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Cały proces rewalidacyjny każdego ucznia wspierają ponadto pedagog, logopeda i psycholog.
  Więcej...
 • 4 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  W Ośrodku funkcjonuje: Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, Szkoła Podstawowa, Szkoła Ponadgimnazjalna Przysposabiająca do Pracy, Internat,
  Więcej...
 • 5 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Internat funkcjonujący przy Ośrodku ma do dyspozycji sypialnie, świetlice do zajęć grupowych, jadalnię, gabinet higieny szkolnej, dużą świetlicę oraz pomieszczenia sanitarne.
  Więcej...

Liczba odwiedzin

Dzisiaj 55

Wczoraj 147

W tygodniu 917

W miesiącu 4757

Wszystkich 143151

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Na stronie ....

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

POCZTA E-MAIL

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W naszym Ośrodku sukcesywnie korzysta się z pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach Laboratoriów przyszłości. W ostatnim czasie zostały użyte:

- drukarka 3D Adventurer 3

- Lego education Bricq

- Magformers inteligent magnetic construction

- ręczna piła ukosowa (do wykonania ramki obrazka)

- waga kuchenna

- stolnica i akcesoria kuchenne (do wykonania kruchego ciasta)

Czytaj więcej: LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI  C.D.

We wrześniu zakończył się nabór do programu Laboratoria Przyszłości. Ok. 15 tysięcy szkół zakupiło nowoczesny sprzęt. Korzysta z niego ponad 3 miliony uczniów. W tym samym miesiącu ruszyły w Polskę mobilne laboratoria, które odwiedzą ponad 2 tysiące placówek edukacyjnych. Specjalnie przeszkoleni edukatorzy przeprowadzą bezpłatne warsztaty.
W związku z tą inicjatywą nauczyciele coraz częściej dzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie korzystania z zakupionego sprzętu.
W ramach specjalnej bazy wiedzy na platformie Wakelet zostały zebrane informacje na temat produktów, sprzętu, aplikacji; znajdują się tu również poradniki, webinaria, przykłady zastosowania oraz inspiracje.
Pomysłodawcy programu zachęcają do korzystania z zasobów, publikacji własnych materiałów, kontaktu z ekspertami.

Nasz Ośrodek również aktywnie włącza się w realizację tej inicjatywy, wykorzystując zakupione pomoce. Oto przykłady:

 • wiertarko-wkrętarka, śruby i młotek zostały wykorzystane do przygotowania lampionu – stroika na Dzień Wszystkich Świętych
 • kartonowe wyszywanki, igły i nici do haftu, przykłady kompozycji ściegów, nożyczki zostały użyte podczas nauki haftowania krzyżykami
 • mikser był pomocny w czasie przygotowywania posiłku
 • w ramach konkursu fotograficznego pt. „Rolnictwo ekologiczne”, organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, klasa VII F SP odwiedziła gospodarstwo hodowli zwierząt Państwa Rybów w Humniskach – do sporządzenia zdjęć oraz foto- i videorelacji posłużył sprzęt fotograficzny (aparat cyfrowy)
 • klocki Lego wykorzystano podczas zajęć terapeutycznych – zabawy konstrukcyjno-przestrzenne

Czytaj więcej: LABORATORIA   PRZYSZŁOŚCI  - C.D.

Ta inicjatywa edukacyjna realizowana jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum Gov Tech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jest ona skierowana do uczniów szkół podstawowych. Jej celem jest budowanie kompetencji przyszłości -  kreatywnych i technicznych wśród uczniów oraz nauka: samodzielnego podejmowania decyzji, pracy w grupie, dobrej organizacji pracy,  dbania o porządek na stanowisku pracy, radzenia sobie w życiu codziennym, jak również stosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnej, eksperymentowanie w wybranym zakresie.

W  ramach programu szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwijania umiejętności praktycznych. Kreatywne myślenie oraz manualna  obsługa narzędzi to podstawowe  sprawności decydujące o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym.

Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia procesu zdobywania wiedzy i zastosowania jej w praktyce. Pełen zakres wyposażenia, możliwego do zakupu, ujęty jest w katalogu, który oferuje zestaw podstawowy i dodatkowy.

Nasza Szkoła również uczestniczy w tym przedsięwzięciu, realizując jego  założenia, dzięki którym zajęcia będą prowadzone ciekawiej, bardziej nowocześnie. Zaangażowanie jego beneficjentów będzie sprzyjać odkrywaniu ich talentów i rozwijać zainteresowania.

Zakupiony sprzęt został zewidencjonowany, sklasyfikowany i rozdysponowany przez powołaną komisję zgodnie z potrzebami naszej placówki.

Czytaj więcej: LABORATORIA  PRZYSZŁOŚCI

COPYRIGT BY Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie FREE JOOMLA TEMPLATES
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie
im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
36-200 Brzozów, ul. Tysiąclecia 27
tel./fax (13) 43-417-76
e-mail: soswbrz@interia.pl